Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 385 w Warszawie

Sztandar szkoły - list dyrektora

Szanowni Państwo,

W imieniu społeczności – uczniów, nauczycieli i rodziców - Szkoły Podstawowej nr385 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie zapraszam Państwa do grona Fundatorów sztandaru naszej placówki.

 

Obecnie –jako szkoła podstawowa powstała z przekształcenia Gimnazjum 119 w wyniku reformy systemu oświaty - jesteśmy jedyną placówką wśród szkół Wesołowskich pozbawioną sztandaru. Skutkuje to brakiem możliwości uczestnictwa naszych uczniów w tradycyjnym ceremoniale podczas uroczystości szkolnych i godnego reprezentowania społeczności podczas uroczystości dzielnicowych i miejskich. Jest to duże utrudnienie w realizacji misji wychowania młodych ludzi opartej na szacunku do tradycji i symboli.

 

Z uwagi na fundamentalną rolę, jaką odegrał nasz Patron w odzyskaniu przez Polskę niepodległości, planujemy dokonać nadania sztandaru podczas uroczystości Święta Szkoły organizowanego w przededniu tegorocznego Święta Niepodległości. Będzie to nawiązanie do tradycji wypracowanych przez lata istnienia Gimnazjum 119 w Warszawie.

Będziemy wdzięczni za każdą kwotę na rzecz ufundowania sztandaru i organizacji Święta Szkoły Podstawowej nr 385 w100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Zaoferowaną pomoc finansową prosimy kierować na konto:

Szkoła Podstawowa nr 385 w Warszawie,

ul. Klimatyczna 1, 05-077 Warszawa-Wesoła,

Nr rachunku:84 1030 1508 0000 0005 5036 8021.

z dopiskiem „Święto SP 385, sztandar placówki

 

Prosząc o rozważenie możliwości wsparcia realizacji zamierzonej przez nas inicjatywy, informujemy, że fundatorzy zostaną uhonorowani certyfikatem z podziękowaniem, a najhojniejsi pamiątkową tabliczką na drzewcu sztandaru.

Z poważaniem

Izabela Nowacka - dyrektor szkoły