Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 385 w Warszawie

Gazetka uczniowska

 
"Ekspres Szkolny" to czasopismo opracowane przez grupę uczniów ze wszystkich klas III oddziałów gimnazjalnych SP nr 385, uczestniczących w zajęciach artystycznych - warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez nauczyciela mgr Annę Grzymkowską.
 
Zamieszczane w nim  artykuły dotyczą wydarzeń szkolnych, pozaszkolnych oraz tematów, które szczególnie zainteresowały naszą młodzież. Jest efektem wspólnej pracy na zajęciach, ale zamieszczane są w niej również pisemne wypowiedzi uczniów, którzy nie uczestniczą w zajęciach dziennikarskich.
 
W trakcie tworzenia  gazety  młodzi redaktorzy mają możliwość rozwijać  swoje talenty pisarskie, graficzne, fotograficzne i edytorskie, a także marketingowe. Gazeta adresowana jest do szeroko rozumianej społeczności szkolnej uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników oraz przyjaciół  szkoły.
 
Życzymy miłej lektury!
 
 

ekspres3

Nr 3 - marzec 2019

ekspres2

Nr 2 - styczeń 2019

 ekspres1

Nr 1 - listopad 2018