Gazetka uczniowska

"Ekspres Szkolny" to czasopismo opracowane przez grupę uczniów ze wszystkich klas III oddziałów gimnazjalnych SP nr 385, uczestniczących w zajęciach artystycznych - warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez nauczyciela mgr Annę Grzymkowską.

Zamieszczane w nim  artykuły dotyczą wydarzeń szkolnych, pozaszkolnych oraz tematów, które szczególnie zainteresowały naszą młodzież. Jest efektem wspólnej pracy na zajęciach, ale zamieszczane są w niej również pisemne wypowiedzi uczniów, którzy nie uczestniczą w zajęciach dziennikarskich.

W trakcie tworzenia  gazety  młodzi redaktorzy mają możliwość rozwijać  swoje talenty pisarskie, graficzne, fotograficzne i edytorskie, a także marketingowe. Gazeta adresowana jest do szeroko rozumianej społeczności szkolnej uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników oraz przyjaciół  szkoły.

Życzymy miłej lektury!

ekspres2