"Święto liczby Pi" - 15.03.2018r.

15 marca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Z okazji Święta Liczby Pi, które było dzień wcześniej uczniowie, zarówno młodsi jak i starsi, mieli szansę wziąć udział w wielu akcjach zorganizowanych zarówno przez uczniów jak i przez nauczycieli.


Dzień zaczął się od międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny, który jak co roku cieszył się ogromną popularnością. Po lekcjach odbyły się za to najróżniejsze aktywności matematyczne, w ramach Klimatycznych Czwartków organizowanych u nas w szkole. Mieliśmy szansę bawić się w całkiem licznym składzie siódmoklasistów i gimnazjalistów. Uczniowie mieli okazję zagrać w gry matematyczne, bingo, a nawet nauczyć się elementów robotyki.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również gra "50", która polega na odnajdywaniu odpoowiednich karteczek z odpowiednią zagadką. Uczestnicy podzieleni na dwu- i trzyosobowe zespoły mieli niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie zadania były pochowane w całej auli u nas w szkole. Czasami zadania sprawiały trochę trudności, ale i tak wszystkim udało się dotrzeć do ostatniej zagadki. Po dwóch godzinach wspólnej zabawy na auli wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, byli bardzo zadowoleni.