Chemia w rondlu - 24.05.2018 r.

24 maja 2018 roku w pracowni CHEMICZNEJ odbyło się spotkanie z cyklu „Klimatyczne czwartki” pod tytułem – KOLOROWA CHEMIA - cz.2.

Uczniowie biorący w warsztatach to uczestnicy II etapu XVI Szkolnego Konkursu Chemicznego  pt: „Chemiczne potyczki”. 

Przygotowali oni ciekawe eksperymenty, które wcześniej wykonywali sami w domu. Doświadczenia były przygotowane z odczynników „kuchennych i łazienkowych”. Zostały wcześniej sprawdzone pod względem bezpieczeństwa. Był duch, ciecz nieniutonowska, burza w probówce, samozapłon, ciuchcia, skrobia na niebiesko, zegar jodowy, katalizator w akcji i ulubiona pasta do zębów dla słonia. Wszyscy świetnie się bawili. Dodatkową atrakcją były pokazy uczniów z kl. II gimnazjum, kończących projekt z chemii.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.