Syrenka Wesola

Wyróżnienia Burmistrza Dzielnicy Wesoła:

Najlepszy uczeń lub absolwent szkoły w roku szkolnym 2019/20 - Grzegorz Kordula, kl. 8A. Kinga Kalińska, kl. 8B

Najlepszy sportowiec szkoły w roku szkolnym 2019/20 - Karol Pawlak, kl. 7A

Największy talent artystyczny szkoły w roku szkolnym 2019/20 - Maja Kalinowska, kl. 5A

Wyróżnienie za wybitne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2019/20 - Gabriela Szolc, kl. 5C

Wyniki uczniów w olimpiadzie przedmiotowej "Olimpus" z języka angielskiego (dyplomy laureata):

klasa 5 - Ewa Bralewska (10m);

klasa 7 - Krzysztof Kaczor (5m), Wiktoria Rączka (8m), Agata Godlewska (9m), Joanna Bobrowska (9m);

klasa 8 - Natalia Mućka (3m), Filip Dachowski (3m), Stanisław Rzeczkowski (5m), Aleksandra Kowalska (5m).

Konkurs "KANGUR" matematyczny  - bardzo dobry wynik w kategorii kadet uzyskali: Wiktoria Rączka, kl. 7A oraz Adam Smieszkoł, kl.  7A.

MuchaLidia Sidorowska, kl. 3B zdobyła I miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kaligram zorganizowanego przez Polsko-Francuską Niepubliczną Szkołę „La Fontaine” w kategorii prac 1-3.

Uczniowie SP 385 w Warszawie, którzy odnieśli sukcesy w Przedmiotowych Konkursach Kuratoryjnych

diploma 152025 640

Finalistą Konkursu Przedmiotowego z matematyki został: Grzegorz Kordula – 8A.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Dorota Pieńkowska – 7C – informatyka, Grzegorz Kordula – 8A – matematyka.

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Oliwia Modzelewska – 8C – język angielski, Dorota Pieńkowska  – 7C – matematyka, informatyka, Grzegorz Kordula – 8A – matematyka, Filip Dachowski – 8A – historia, Stanisław Rzeczkowski – 8B – matematyka.

Do II etapu  olimpiady "Olimpus": Oliwia Modzelewska – 8C – język angielski.

Dnia 11 grudnia 2019  r. w Zespół Szkół Niepublicznych im. E. Bułhaka w Warszawie odbył się II etap (międzyszkolny) konkursu "Świąteczne Dyktando Językowe".

Milena Krysztofik z klasy 7C zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół w Szachach Szybkich 2019 r.

16 listopada w naszej szkole odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Szachach Szybkich.

Nasza reprezentacja składała się z dwóch drużyn. W pierwszej występowali: K. Uziębło, R. Białczak, K. Komuda oraz A. Jędrzejewska. Uczniowie na 68 grup zajęli 7 miejsce! Druga drużyna stworzona przez Sebastiana Wagnera, Nikodema Wagnera, Grzegorza Kordulę i Marię Polnik zajęła 31 miejsce.

Najlepszym zawodnikiem grającym na trzeciej szachownicy okazał się Grzegorz Kordula, który zajął w tej kategorii I miejsce!

LIII Warszawska Olimpiada Młodzieży 2019/2020

Drużyna z SP 385 zajęła III miejsce.

Mistrzostwa Dzielnicy Wesoła w szachach w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

23 października 2019 w SP 353 w Mistrzostwach Dzielnicy naszą szkołę reprezentowały dwie czteroosobowe drużyny - z klas młodszych I-VI oraz z klas starszych VII-VIII, nad którymi czuwał p. Gerard Snopek. Drużyna z klas młodszych zasłużenie zajęła I miejsce wśród szkół w Wesołej. Starsza drużyna zajęła II miejsce.