Sukcesy uczniów - konkursy kuratoryjne, dzielnicowe, turnieje - 2017/18

z informatyki (LOGIA 2018) - Krystian Postek 3A

z informatyki (miniLOGIA 2018) - Kamil Wawszczak 7E

dypl

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

Język niemiecki - Barbara Hondzel 3A

Język rosyjski - Darya Zhylka 3C

Informatyka - Krystian Postek 3A

Informatyka - Kamil Wawszczak 7E

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Język polski - Maria Murawska 3D

Język angielski - Zuzanna Falkowska 3D, Monika Ryk 3D, Natalia Domoń 3C

Język niemiecki - Barbara Hondzel 3A

Język rosyjski - Darya Zhylka 3C, Taras Sivajew 2A

Biologia - Barbara Hondzel 3A

Informatyka - Krystian Postek 3A, Kamil Wawszczak 7E

Do II etapu olimpiady Młodzieżowej WOS zakwalifikował się Maciej Żarnoch z klasy 7a.

ticketsUczniowie klasy 3D gimnazjalnej zwyciężyli w dzielnicowym konkursie "Wygraj bilet do teatru dla Babci i Dziadka", który w lutym 2018r. zorganizowała Rada Seniorów pod patronatem Burmistrza dzielnicy Wesoła.

1 miejsce - Igor Lemieszka

2 miejsce - Mateusz Kwietniewski

3 miejsce - Weronika Jurewicz

Październik i listopad 2017 r. były miesiącami literackich zmagań uczniów i młodzieży ze szkół dzielnicy Wesoła. Młodzi literaci artykulmogli wziąć udział w DZIELNICOWYM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY„BYĆ JAK…”

Literacki maraton został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 385.

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

I grupa wiekowa – klasy IV - VI:

II miejsce: Różane łzy”, Klara Frey, klasa IVa, Szkoła Podstawowa  nr 385

Wyróżnienie: „Nie zawsze wesoła Wesoła”, Grzegorz Kordula, klasa VI a, Szkoła Podstawowa nr 385

II grupa wiekowa – klasy VII oraz  II – III gimnazjum:

I miejsce: „Jakby nikogo nie było”, Zuzanna Kordula, klasa IId(gim), Szkoła Podstawowa nr 385

II miejsce:Niewidoczne”, Julia Kłopotowska, klasa IIId(gim), Szkoła Podstawowa nr 385

III miejsce: Niezwykły Dzień”, Anna Lusawa, klasa  IIf(gim), Szkoła Podstawowa nr 385

Wyróżnienie: Okopy smoczym ogniem wyryte”, Marek Morawski, klasa IIIg (gim), Szkoła Podst. nr 385

Wszystkim laureatom, uczestnikom oraz ich nauczycielom polonistom serdecznie gratulujemy.

Więcej o konkursie: pdf button

19 grudnia 2017 r. dziesięcioro uczniów z klasy II i III gimnazjum wzięło udział w Dyktandzie Świątecznym zorganizowanym przez Pierwsze Gimnazjum Autorskie im. E. Bułhaka. Uczniowie pisali dyktando w języku angielskim oraz hiszpańskim i niemieckim. W oczekiwaniu na wyniki dyktanda uczniowie wzięli udział w spotkaniu dotyczącym dogoterapii. Miło nam poinformować, że uczennica klasy III naszego gimnazjum Barbara Hondzel zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie klas 7 wzięli udział w II Dzielnicowym  Konkursie Wiedzy o Warszawie – „Moje miasto, a w nim…”

Agnieszka Comberska i Jakub Burgs z klasy 7A zajęli 4 miejsce.

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół w Szachach Szybkich 2017r.

W sobotę 18 listopada 2017r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 385 odbyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Szachach Szybkich. W turnieju rywalizowało około 500 szachistów z całego Mazowsza

Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej nr 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego reprezentowany był w składzie: Trzeciak Maciej, Mariusz Woźnica, Zuzanna Łaszczuk. Zawodnicy tej drużyny osiągnęli wspaniałe sukcesy w klasyfikacji indywidualnej, Zuzanna Łaszczuk zdobyła złoty medal na 3 szachownicy oraz Mariusz Woźnica, który uplasował się na II miejscu, zdobywając srebro na 2 szachownicy.

Uczeń klasy "0"B Tymoteusz Tkaczyk zajął 1 miejsce

w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym "Zwierzaki cudaki"