Projekty szkolne

W ciągu roku szkolnego realizujemy cykliczne projekty:

Święto Szkoły, Święto Wiosny, Festiwal Nauki

• Święto Szkoły - relacje uczestników

ŚJPilsudskiwięto Szkoły zostało ustanowione na pamiątkę nadania placówce imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obchodzone jest corocznie w przeddzień Święta Niepodległości. Jest podsumowaniem ogólnoszkolnego projektu edukacyjnego, w który zaangażowane są wszystkie klasy. Uczniowie wyjątkowość tego dnia podkreślają strojem galowym.

• Święto Wiosny - relacje uczestników

spiewanie21 marca uczniowie witają wiosnę w sposób, który stal się tradycją szkoły i jedną z jej wizytówek.

Tego dnia społeczność szkolna gromadzi się, aby oklaskiwać wyłonionych we wstępnych eliminacjach wykonawców piosenek w języku angielskim i innych językach obcych, zaś specjalnie wybrane jury i publiczność przyznają swoje nagrody.

Imprezie towarzyszy wystawa przygotowanych przez klasy dekoracji wiosennych na zadany temat oraz tradycyjnie już kiermasz wolontariatu. Konkurs trwa cały dzień i niezależnie od panującej na zewnątrz pogody zawsze wnosi do szkoły powiew wiosny.

• Festiwal Nauki

Festiwal Nauki to projekt edukacyjny o najdłuższej tradycji w naszej szkole. Pierwszy raz został zorganizowany w roku szk. 2002/03 w ramach działań na rzecz otrzymania ogólnopolskiego certyfikatu "Szkoła z klasą".

To niezwykłe przedsięwzięcie angażuje nie tylko uczniów, nauczycieli i rodziców, ale również pracowników obsługi. Każda edycja ma swój niepowtarzalny charakter i realizuje inny temat.