Święto Wiosny - relacje uczestników

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej jest ważnym świętem dla całej społeczności naszej szkoły. Odbywa się co roku od 16 lat i jest szansą na postawienie pierwszych kroków na scenie dla wielu uczniów. Połączenie z pierwszym dniem wiosny nadaje wydarzeniu bardzo radosny i świeży klimat.

 

wiosna2018 1W tym roku nasz festiwal miał wyjątkowy charakter, ponieważ odbył się po raz pierwszy jako wydarzenie Szkoły Podstawowej nr 385, w którym wzięli udział zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie. Wszystkie klasy przygotowały wiosenne dekoracje, a szkolny wolontariat zorganizował stoisko ze słodkościami, z których dochód został przeznaczony na wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej.  Jak co roku, mogliśmy wysłuchać piosenki wykonane nie tylko po angielsku, ale też min. w języku hiszpańskim czy rosyjskim, obejrzeliśmy także spektakl w języku niemieckim wykonany przez uczniów naszej szkoły.

 

wiosna2018 2Występom przyglądało się jury, a po całym konkursie każdy uczeń oddawał głos na wybranego uczestnika. Warto wspomnieć, że festiwal jest znaczącym wydarzeniem w naszej szkole z wielu powodów. Poza walorami artystycznymi, uczy zdrowej rywalizacji i otwarcia się na naukę innych języków. Bogata tradycja nadaje mu niepowtarzalny klimat, który sprawia, że co roku nauczyciele i uczniowie chętnie angażują się w przygotowania, a absolwenci z przyjemnością przychodzą odwiedzić miejsce starych wspomnień.

Magdalena Kundzicz z 3g