wars i sawaW Szkole Podstawowej 385 w Warszawie realizujemy szkolny program wspierania uzdolnionych.

 W obszarze wspierania uczniów uzdolnionych działamy zgodnie z określonymi w regulaminie standardami pracy, za które szkoła może otrzymać Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA.

 

Bazujemy na doświadczenich oraz osiągnięciach zdobytych w gimnazjum, za które Gimnazjum nr 119 w 2015 roku otrzymało bezterminowy certyfikat z gwiazdką, który przyznawany jest placówkom ocenionym jednomyślnie  na najwyższym poziomie.

 

Nasza szkoła wystąpiła o przedłużenie tego certyfikatu. Otrzymaliśmy bezterminowe przedłużenie

 

Szkoła Podstawowa nr 385 w Warszwie posiada aktualny status Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA i należy do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas pierwszych, takiej uroczystości na ul. Klimatycznej  jeszcze nie było!


12 października b.r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów dzieci z klas pierwszych. Uroczystość odbyła się w ramach popołudniowych "Klimatycznych czwartków". Bardzo było nam miło gościć klasę III, która uświetniła ten wieczór pięknym występem.


Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej szkoły, zasad zachowania i bezpieczeństwa na ulicy.  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.

 

Pani  Dyrektor Izabela Nowacka dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Szyszko wręczyły tarcze szkolne, które były prezentem od Rady Rodziców. Dzieci dostały również  kuferek z pomocami dydaktycznymi od rodziców i dyplom od wychowawcy.   Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.


Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!


Wychowawcy klas pierwszych - Anna Dudek, Beata Chromik

View the embedded image gallery online at:
http://sp385.waw.pl/index.php/wydarzenia#sigProGalleriaf8246416cf