Po raz kolejny uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele idei WOŚP zagrali w naszej szkole na rzecz potrzebujących.

 

logo wośpTo ważna akcja w naszym środowisku. Wolontariusze tak mówią o tej inicjatywie: „ …każdy finał WOŚP jest najpiękniejszym dniem w roku, w którym wszyscy się jednoczą. Orkiestra to miłość, przyjaźń, muzyka, wrażliwość i bezinteresowność”,  „ …bierzemy udział w finałach WOŚP- kwestujemy na ulicach, pracujemy w kawiarence, organizujemy licytacje. Czujemy, że bierzemy udział w czymś wielkim, niecodziennym i bardzo ważnym”, „ …będziemy grać za rok, za dwa, do końca świata i jeden dzień dłużej! WOŚP pomaga ludziom od najmłodszych do najstarszych, a sama świadomość uczestniczenia w tak szlachetnym przedsięwzięciu jest dla nas największą nagrodą!”.

 

Tegoroczna edycja WOŚP-u wprowadziła do naszej szkoły mnóstwo wspaniałych emocji, niezaprzeczalnie przeżyliśmy magiczny czas. Nie zapominamy jednak o tym, co wydarzyło się w jej kulminacyjnym momencie w Gdańsku. Śmierć pana prezydenta Pawła Adamowicza wstrząsnęła nami wszystkimi. Dziś już wiemy, że ta tragedia nie zgasiła ducha pomagania. Jesteśmy dumni, że wraz z innymi uczestniczymy w akcji szerzącej dobro i uczącej, że ofiarność, szlachetność i empatia są źródłem szczęścia.

Z wielką satysfakcją informujemy, że sztab przy SP 385 zebrał  64 408,82 zł.  W tym dochód z kawiarenki wyniósł 3 761,63zł, a z licytacji  - 7 785,00 zł.

Czytaj więcej...

flaga polski ruchomy obrazek 0001

JPilsudskiSzanujemy przeszłość, tworzymy przyszłość” – projekt na 100-lecie Niepodległości w SP 385

 

Rok 2018 jest rokiem szczególnym dla wszystkich Polaków, ponieważ obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości z tym związanych nie mogło zabraknąć w Szkole Podstawowej nr 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Już od zeszłego roku szkolnego nasza społeczność realizowała projekt edukacyjny związany ze Świętem Niepodległości. Podjęte zostały działania w wielu dziedzinach, by w różnorodny sposób zaangażować dzieci i młodzież. Dzielnicowy konkurs wiedzy o Marszałku, międzyszkolna debata uczniów, a nawet matematyczne zmagania „100 przykładów w 19 minut i 18 sekund” – to tylko niektóre z aktywności, jakie podjęli uczniowie i nauczyciele.

Czytaj więcej...

 

wars i sawaW Szkole Podstawowej 385 w Warszawie realizujemy szkolny program wspierania uzdolnionych.

 W obszarze wspierania uczniów uzdolnionych działamy zgodnie z określonymi w regulaminie standardami pracy, za które szkoła może otrzymać Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA.

 

Bazujemy na doświadczenich oraz osiągnięciach zdobytych w gimnazjum, za które Gimnazjum nr 119 w 2015 roku otrzymało bezterminowy certyfikat z gwiazdką, który przyznawany jest placówkom ocenionym jednomyślnie  na najwyższym poziomie.

 

Nasza szkoła wystąpiła o przedłużenie tego certyfikatu. Otrzymaliśmy bezterminowe przedłużenie

 

Szkoła Podstawowa nr 385 w Warszwie posiada aktualny status Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA i należy do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych.

Czytaj więcej...