Odwiedź na Facebooku profil: NASZEJ SZKOŁY oraz WOLONTARIATU
Odwiedź na Facebooku profil: NASZEJ SZKOŁY oraz WOLONTARIATU

Klasy 1-3

Informacje o klasach 1 – 3

I etap edukacyjnyEDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

 

W bieżącym roku szkolnym w szkole przy Klimatycznej 1 mamy 9 oddziałów – 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C.

Zajęcia lekcyjne odbywają się według obowiązującego w danym roku szkolnym planu lekcji. Uczniowie przed, jak i po zajęciach mają możliwość skorzystania ze świetlicy szkolnej.

Klasy 1-3 pracują w systemie bezdzwonkowym, który ma na celu dostosowanie czasu pracy do psychofizycznych potrzeb i możliwości uczniów.

Edukacja wczesnoszkolna ma oddzielne wejście i osobne skrzydło w budynku. Sale lekcyjne są przestronne, jasne i kolorowe, wyposażone w różnorodne pomoce dydaktyczne.

Uczniowie biorą udział w następujących zajęciach dodatkowych:

  • Od zabawy do sportu
  • Zajęcia basenowe
  • Zajęcia rozwijające uzdolnienia realizowane w ramach świetlicy szkolnej (np. zajęcia szachowe)

Uczniowie mogą korzystać z bogatego zaplecza sportowego, sal gimnastycznych, boiska do piłki nożnej i koszykówki.

W stołówce szkolnej obiady są przygotowywane na miejscu. Istnieje możliwość dostosowania diety do szczególnych potrzeb żywieniowych dziecka.

Już od pierwszych dni nauki we wrześniu dzieci są otoczone życzliwością i wszechstronną pomocą wychowawców, nauczycieli przedmiotowców oraz specjalistów zespołu psychologiczno-pedagogicznego. Dokładamy starań, aby dzieci czuły się bezpiecznie, dbamy o ich właściwy wszechstronny rozwój i kompetentne nauczanie.

Klasowe blogi

Szkolną codzienność, uroczyste chwile i ciekawe wydarzenia z życia klas 1-3 można obserwować na szkolnych blogach, które redagują nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowawcy świetlicy.

Podręczniki

11

Wyprawka ucznia klasy 1 

Skip to content