Odwiedź na Facebooku profil: NASZEJ SZKOŁY oraz WOLONTARIATU

Oddziały przedszkolne

Prezentacja zerówek „0”A i „0”B – rok szkolny 2021/22

„Nasza zerówka”

Zerówka SP 385 znajduje się w osobnym skrzydle szkoły z własnym wejściem z wideofonem. Szatnia usytuowana jest zaraz przy wejściu, gdzie pomocą służą panie woźne.

Dzieci uczęszczają do dwóch zerówek, które mają obok sali przestronną, widną łazienkę. Każda sala wyposażona jest w monitor multimedialny.

W tym roku ze względów bezpieczeństwa została umieszczana stacja do dezynfekcji i pomiaru temperatury.

W naszym oddziale przedszkolnym dzieci realizują zajęcia:

• edukacja przedszkolna – codziennie według programu nauczania
  • język angielski – 2 razy w tygodniu
  • muzyka – 2 razy w tygodniu
  • religia – 2 razy w tygodniu (na wniosek rodzica)
  • „Od zabawy do sportu” – raz w tygodniu
  • Terapia ręki – raz w tygodniu (na wniosek wychowawcy kierowane są dzieci, które tego potrzebują)

Dzieci mogą również korzystać z zajęć dodatkowo płatnych, takich jak: taniec, judo.

Oddziały zerowe przy szkole podstawowej realizują tę samą podstawę programową co dzieci w zerówkach przedszkolnych.

Tak samo dzieci uczą się najskuteczniejszą metodą czyli przez zabawę i ruch. Korzystamy z  infrastruktury szkoły – plac zabaw, duży teren zielony z własną łąką, boiska do koszykówki i piłki nożnej oraz hala sportowa.

Dzieci biorą udział w projektach pozaszkolnych, takich jak: Uczymy dzieci programować, Mały Miś w świecie wielkiej literatury, Kreatywne prace plastyczne.

Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych intensywnie włączane są w życie szkoły. Uczestniczą w uroczystościach, konkursach realizowanych w szkole jednocześnie integrując się oraz poznając nauczycieli i starszych uczniów.

Zerówki bardzo mocno wspiera zespół psychologiczno- pedagogiczny (psycholog, logopeda, pedagog specjalny).

Działamy według ramowego rozkład dnia:

7.00 – 8.00 Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne wg. zainteresowań dzieci

8.00 – 8.25 Zajęcia poranne

8.25 – 8.30 Przygotowanie do śniadania

8.30 – 8.50 Śniadanie

8.50 – 11.45 Edukacja przedszkolna, zajęcia dodatkowe wg. planu zajęć, zajęcia na świeżym powietrzu

11.45 – 12.00 Przygotowanie do obiadu – czynności higieniczne

12.00 – 12.30 Obiad

12.30 – 13.50 Edukacja przedszkolna, zajęcia dodatkowe wg. planu zajęć, zajęcia na świeżym powietrzu, zajęcia świetlicowe

13.50 – 14.00 Przygotowania do podwieczorku – czynności higieniczne

14.00 – 14.15 Podwieczorek

14.15 – 17.00 Zajęcia na świeżym powietrzu, zajęcia świetlicowe, zajęcia dodatkowe

Podręczniki oraz dodatkowe materiały składające się na wyposażenie wychowanka przedszkola finansują rodzice.

PODRĘCZNIKI:

1. Oddziały zerowe będą pracować na pakiecie „Dzieciaki w akcji” wyd. Nowa Era. Pakiety zostaną zamówione przez wychowwczynie i na początku września przekazane dzieciom.
  2.  Język angielski – „New English Adventure Starter” – zestaw podręcznik + ćwiczenia, wydawnictwo Pearson. Zestawy dla wszystkich dzieci zostaną zamówione przez nauczyciela i przekazane na początku roku szkolnego.
  3. Religia – ,,Kocham dobrego Boga” (sześciolatki), wyd. Jedność (Kielce), kupują rodzice dzieci uczęszczających na religię we własnym zakresie.

WYPOSAŻENIE PRZEDSZKOLAKA SP 385 (kupują rodzice we własnym zakresie):

• mały blok techniczny (A4) –kartki białe,
  • mały blok rysunkowy –(A4) kartki białe,
  • mały blok rysunkowy (A4) –kartki kolorowe,
  • farby plakatowe z pędzelkami: grubym i cienkim,
  • kubeczek na wodę,
  • 3 różne kolory bibuły karbowanej (krepiny),
  • plastelina 12 kolorów,
  • flamastry 12 kolorów,
  • papier kolorowy do wycinanek (zwykły),
  • duży blok rysunkowy (A3) –kartki białe,
  • duży blok techniczny (A3) –kartki kolorowe,
  • kapcie na białej gumowej podeszwie,
  • chusteczki higieniczne (100 sztuk) wyciągane z pudełka,
  • mokre chusteczki
  • ręczniki papierowe (2 rolki),
  • ryza białego papieru do ksero,
  • ryza kolorowego papieru do ksero

W piórniku: nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, temperówka

W worku na strój sportowy: strój gimnastyczny: bawełniana bluzka z krótkim rękawem, krótkie spodenki, skarpetki (worek powinien być podpisany).

POSZCZEGÓLNE ELEMENTY WYPRAWKI POWINNY BYĆ PODPISANE  – dziękujemy, wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

UWAGA!   Przedszkolaki otrzymują również wyprawkę finansowaną przez Urząd Dzielnicy Wesoła, którą zakupuje i przekazuje dzieciom szkoła.