18 października 2019 roku zostały ogłoszone wyniki Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Nasza placówka otrzymała 2 miejsce w kategorii szkół podstawowych! Jest to wspaniałe wyróżnienie dla SP nr 385 i naszych podopiecznych, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu! Twórczynią nagrodzonego projektu „Świat bajek” jest Pani Katarzyna Deptuła, nauczycielka języka polskiego oraz opiekun Samorządu Szkolnego w naszej szkole.
INFORMACJE O PROJEKCIE
Krótki opis projektu:
Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski zabawa integracyjna „Świat Bajek” składała się z kilku etapów.
Uczniowie klas 7 i 8 SP oraz 3 gimnazjum przygotowali różne stoiska (muzyczne, matematyczne, sportowe, plastyczne i internetowe), które były związane z treścią wybranych utworów literackich i filmów dla dzieci. Na początku zabawy członkowie Samorządu zachęcili swoich młodszych kolegów do udziału w zumbie i nauczyli ich krótkiego układu tanecznego. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy, którymi opiekowali się wolontariusze przebrani za różne postacie z bajek. Uczniowie podchodzili do kolejnych stoisk i wykonywali przygotowane wcześniej zadania: rozpoznawali fragmenty kultowych filmów animowanych, uczyli się baśniowych piosenek, rozwiązywali proste polecenia matematyczne inspirowane słynnymi utworami dla dzieci, zmagali się z grami zręcznościowymi i uczestniczyli w krótkich warsztatach z malowania twarzy. Kiedy dana grupa wykonała wszystkie polecenia, mogła podpisać się na specjalnej pamiątkowej planszy. „Świat Bajek” przeniósł uczniów do krainy magii i tajemnic oraz pozwolił wszystkim poczuć się jak bohaterowie słynnych baśni i filmów animowanych. Radość i zaangażowanie dzieci zachęciły starszych uczniów do planowania kolejnych akcji o podobnej tematyce.
Cele:
Głównym celem zabawy „Świat Bajek” było zintegrowanie uczniów naszej szkoły oraz zapoznanie z treścią najsłynniejszych bajek i baśni przy jednoczesnym uwzględnieniu ich szerokich kontekstów kulturowych. Kolejnym istotnym aspektem było zachęcenie starszych uczniów do aktywności samorządowej i artystycznej oraz rozwijanie ich kreatywności.
Adresaci:
Adresatami projektu byli uczniowie klas 0-3 (edukacja wczesnoszkolna) Szkoły Podstawowej nr 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.